STANDINGS & SCHEDULE  2019

Friday Night Lights Division

Pl
Team GP  Won  Lost Draw PKW PKL GD GF GA Pts
1
Joyous FC
12
8
1
3
0
3
25
40
15
27
2
Backyard Boys
12
7
4
1
1
0
23
44
21
23
3
Romania
12
7
5
0
0
0
14
40
26
21
4
FASA FC "B"
12
5
5
2
2
0
14
43
29
19
5
Campo Atletico
12
0
12
0
0
0
-76
4
80
0
Date Compiled: July 27, 2019
Note that not all game results have been reported yet.

Goal Scorers

Player Team
Goals
Race Williams Backyard Boys
11
Danny Caraiman Romania
8
Naoya Inoue Joyous FC
7
Kento Kubota Joyous FC
6
Taylor Richardson Backyard Boys
6
Matthew Miki Joyous FC
5
Adam Qumizakis Backyard Boys
5
Ashif Ismail Romania
4
Nick Leonard Romania
4
Elis Micka Romania
4
Huthayfah Mohiddin FASA FC "B"
4
Takumi Ota Joyous FC
4
Matthew Silvestre FASA FC "B"
4
Arian Asgari Joyous FC
3
Filip Capek Backyard Boys
3
Yuto Hiruta Joyous FC
3
Rey Ismail Romania
3
Mladen Ljumovic FASA FC "B"
3
Nathan Nair Romania
3
Arrio Thomas Backyard Boys
3
Max Williams Backyard Boys
3
Radwan Ali FASA FC "B"
2
Jeremy Amberg Campo Atletico
2
Adam Bellini FASA FC "B"
2
Daniel Johnson Joyous FC
2
Donald Kambere Romania
2
Lucien Kessler Joyous FC
2
Tom Jakov Malenica Romania
2
Oliver Martinez FASA FC "B"
2
Raunak Purewal FASA FC "B"
2
Reza Rahiem Romania
2
Conor Rogan Romania
2
Ryosuke Sudoh FASA FC "B"
2

Schedule

Day
Date
K-O
Home
Score
Away
BLSCW Field
Fri
Apr-12
8:00
Backyard Boys
8
0
Campo Atletico
# 1

Race Williams (3), Filip Capek (3), Daniel Andrew, Max Williams

Wk 1
9:00
Romania
1
3
FASA 'B'
# 2
Julian Francescutti / Raunak Purewal
Bye
Joyous FC
Fri
Apr-19
9:00
Romania
1
3
Backyard Boys
# 2
Andrew Czalij / Race Williams (2), Evan Muirhead
Wk 2
9:00
Campo Atletico
24-May
Joyous FC
# 3
Bye
FASA 'B'
Fri
Apr-26
9:00
Backyard Boys
3
pks
2
Joyous FC
# 2
Marcos Teodoro da Silva, Vitor Lima / Chris Henrique V, Kento Kubota
Wk 3
9:00
Campo Atletico
1
10
FASA 'B'
# 3
Calvin de Mutiis / Raurnak Purewal, Mladen Ljumovic (3), Adam Bellini, Radvan Ali, OG
Bye
Romania
Fri
May-03
9:00
FASA 'B'
3
pks
2
Joyous FC
# 2
Ryosuke Sudoh / Naoya Inoue, Daniel Johnson
Wk 4
9:00
Campo Atletico
1
9
Romania
# 3
Danny Caraiman (4), Donald Kambere (2), Vikash Raniga, Alexandru Avram, George Diaconu
Bye
Backyard Boys
Fri
May-10
9:00
Romania
3
1
Joyous FC
# 2
Conor Rogan, Elis Micka, Tom Jakov Malenica / Takumi Ota
Wk 5
9:00
Backyard Boys
3
1
FASA 'B'
# 3
Race Williams, Adam Qumizakis, Arrio Thomas / ?
Bye
Campo Atletico
Fri
May-17
9:00
Campo Atletico
0
6
Backyard Boys
# 2
Simon Boserup, Adam Qumizakis, Max Williams, Taylor Richardson (3)
Wk 6
9:00
FASA 'B'
1
2
Romania
# 3
Adam Bellini / Danny Caraiman, Reza Rahiem
Joyous FC
Bye
Fri
May-24
9:00
Backyard Boys
1
3
Romania
# 2
Taylor Richardson / Danny Caraiman, Ashif Ismail, Rey Ismail
Wk 7
9:00
Joyous FC
7
6 pts 0
Campo Atletico
# 3
Naoya Inoue (3), Matthew Miki (2), Daisuke Nakamura, Arian Asgari
FASA 'B'
Bye
Fri
May-31
9:00
Backyard Boys
1
3
Joyous FC
# 2
Adam Qumizakis / Arian Asgari, Kento Kubota, Yuto Hiruta
Wk 8
9:00
FASA 'B'
5
fft
0
Campo Atletico
# 3
Romania
Bye
Fri
Jun-07
9:00
Joyous FC
2
1
FASA 'B'
# 2
Arian Asghari, Kento Kubota / Matthew Silvestre
Wk 9
9:00
Romania
5
0
Campo Atletico
# 3
Danny Caraiman, Rey Ismail, Ashif Ismail (2), Conor Rogan
Backyard Boys
Bye
Fri
Jun-14
9:00
Joyous FC
3
0
Romania
# 2
Yuto Hiruta, Takumi Ota, Kento Kubota
Wk 10
9:00
FASA 'B'
4
2
Backyard Boys
# 3
Campo Atletico
Bye
Fri
Jun-21
9:00
Backyard Boys
5
fft
0
Campo Atletico
# 2
Wk 11
9:00
Romania
5
3
FASA 'B'
# 3
Rey Ismail, Claudio Dias, Tom Jakov Malenica, Nick Leonard, Nathan Nair / Matthew Silvestre (2), Benjamin Webster
Bye
Joyous FC
Fri
Jun-28
9:00
Romania
1
6
Backyard Boys
# 2
Danny Caramian / Adam Qumizakis, Arrio Thomas, Race Williams (2), Taylor Richardson (2)
Wk 12
9:00
Campo Atletico
0
9
Joyous FC
# 3
Takumi Ota, Matthew Miki, Kento Kubota (2), Lucien Kessler (2), Daniel Johnson, Naoya Inoue, Yuto Hiruta
Bye
FASA 'B'
Fri
Jul-05
9:00
Joyous FC
4
1
Backyard Boys
Gates # 2
? / Max Williams
Wk 13
9:00
Campo Atletico
2
8
FASA 'B'
Gates # 1
Jeremy Amberg (2) / Huthayfah Mohiddin (3), Peiyu Song, Oliver Martinez (2)
Bye
Romania
Fri
Jul-12
9:00
FASA 'B'
ppd
Joyous FC
# 2
Wk 14
9:00
Campo Atletico
ppd
Romania
# 3
Bye
Backyard Boys
Fri
Jul-19
9:00
Romania
2
4
Joyous FC
# 2
Elis Micka (2) / Naoya Inoue (2), Matthew Miki (2)
Wk 15
9:00
Backyard Boys
6
2
FASA 'B'
# 3
Arrio Thomas, Adam Qumizakis, Race Williams (3) / Radwan Ali, Matthew Silvestre
Bye
Campo Atletico
Fri
Jul-26
9:00
FASA 'B'
4
pks
3
Joyous FC
# 2
Ryosuke Sudoh, Huthayfah Mohiddir, Abdu Bedo / Anastazi Ahayo, Takumi Ota
Wk 14
9:00
Campo Atletico
0
8
Romania
# 3
Nick Leonard 3), Nathan Nair 2), Elis Micka, Ashif Ismail, Reza Rahiem
Bye
Backyard Boys
Semi-Finals
Fri
Aug-02
9:00
Joyous FC
3
6
FASA 'B'
# 2
Anastazi Ahayo, Takumi Ota (2) / Mladen Ljumovic (2), Kalonzo Kabongo, Bryan Woodward, Huthayfah Mohiddir, Abdu Bedo
Fri
Aug-9
9:00
Backyard Boys
4
pks
3
Romania
Byrne Creek HS
Championship Final
Fri Aug-16 9:00 Backyard Boys       FASA 'B' BLSCW # 2