STANDINGS & SCHEDULE  2018

Premier Division

Pl
Team GP  Won  Lost Draw PKW PKL GD GF GA Pts
1
West Van FC
3
3
0
0
0
0
10
12
2
9
2
FASA MB FC
2
1
1
0
0
0
0
8
8
3
3
Slovan FC
2
1
1
0
0
0
0
7
7
3
4
We'Re United FC
1
0
1
0
0
0
-1
1
2
0
5
Van City Snipers FC
1
0
1
0
0
0
-2
0
2
0
6
Joyous FC
1
0
1
0
0
0
-7
0
7
0
Date Compiled: May 19 2018

 

Goal Scorers

Player Team
Goals
Mladen Ljumovic FASA MB FC
3
Jan Linka Slovan FC
2
Rozmehr Aghabaygy FASA MB FC
1
Ramsey Alfantazi FASA MB FC
1
Jakub Brablik Slovan FC
1
Frantisek Medilek Slovan FC
1
Edris Najim FASA MB FC
1
Libor Vacek Slovan FC
1
Pedro Vega FASA MB FC
1

Please note that these results are incomplete as not all reports have been received.

Schedule

Day  Date K-O Home Score Away Field
Wed
2-May
8:00
West Van FC
7
0
Joyous FC
Ambleside D
Thur
3-May
8:30
Slovan FC
5
7
FASA MB FC
Van Tech
Jan Linka (2), Libor Vacek, Frantisek Medilek, Jakub Brablik / Ramsey Alfantazi, Edris Najim, Mladen Ljumovic (3), Rozmehr Aghabaygy, Pedro Vega
Thur
3-May
9:00
Van City Snipers FC
07-Jun
We'Re United FC
BLSCW # 3
Wed
9-May
8:00
West Van FC
2
1
We'Re United FC
Ambleside D
Thur
10-May
8:30
FASA MB FC
Van City Snipers FC
Van Tech
Thur
10-May
9:00
Joyous FC
Slovan FC
BLSCW # 3
Wed
16-May
8:00
West Van FC
3
1
FASA MB FC
Ambleside D
Thur
17-May
8:30
Slovan FC
2
0
Van City Snipers FC
Van Tech
Thur
17-May
9:00
Joyous FC
We'Re United FC
BLSCW # 3
Wed
23-May
8:00
West Van FC
Van City Snipers FC
Ambleside D
Thur
24-May
8:30
FASA MB FC
4
Joyous FC
Van Tech
Thur
24-May
9:00
We'Re United FC
Slovan FC
BLSCW # 3
Wed
30-May
8:00
West Van FC
Slovan FC
Ambleside D
Thur
31-May
8:30
FASA MB FC
5
We'Re United FC
Van Tech
Thur
31-May
9:00
Van City Snipers FC
Joyous FC
BLSCW # 3
Wed
6-Jun
8:00
West Van FC
Joyous FC
Ambleside D
Thur
7-Jun
8:30
FASA MB FC
6
Slovan FC
Van Tech
Thur
7-Jun
9:00
We'Re United FC
6 pointer
Van City Snipers FC
BLSCW # 3
TBA
TBA
TBA
We'Re United FC
Joyous FC
TBA
Thur
14-Jun
9:00
Van City Snipers FC
7
Slovan FC
BLSCW # 3
TBA
TBA
TBA
FASA MB FC
West Van FC
TBA
Wed
20-Jun
8:00
West Van FC
We'Re United FC
Ambleside D
Thur
21-Jun
9:00
Slovan FC
8
Joyous FC
Van Tech
Thur
21-Jun
9:00
Van City Snipers FC
FASA MB FC
BLSCW # 3
Wed
27-Jun
8:00
West Van FC
Van City Snipers FC
Ambleside D
Thur
28-Jun
9:00
Slovan FC
9
We'Re United FC
Van Tech
Thur
28-Jun
9:00
Joyous FC
FASA MB FC
BLSCW # 3
Wed
4-Jul
8:00
West Van FC
Slovan FC
Ambleside D
Thur
5-Jul
9:00
FASA MB FC
10
We'Re United FC
Van Tech
Thur
5-Jul
9:00
Joyous FC
Van City Snipers FC
BLSCW # 3
Semi-Finals
TBA
TBA
TBA
1st
4th
TBA
TBA
TBA
TBA
2nd
3rd
TBA
Championship Final
Thur
12-Jul
9:00
BLSCW # 3